fot. flickr.com

Polska pod wpływem słabego klina wyżowego

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i południowo-zachodnia znajdzie się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze dominować będą niże.

Polska północno-zachodnia będzie pod wpływem słabego klina wyżowego. Pozostała część kraju znajdzie się pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z frontem ciepłym, związanej z niżem znad Włoch. Nad Polską będzie polarno-morskie powietrze, cieplejsze na wschód od frontu atmosferycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa.

W środę na południu, w centrum oraz na wschodzie kraju zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Na południu miejscami opady o natężeniu umiarkowanym. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, na Pomorzu możliwy słaby deszcz lub mżawka. Rano gdzieniegdzie, zwłaszcza na Pomorzu, mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. maks. od 5 do 8 st., w kotlinach górskich od 2 do 6 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych, tylko na północnym zachodzie zmienny lub południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże i opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. W północno-zachodniej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalnie rozpogodzenia, miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. min. od -2 st. na zachodzie i na Pomorzu, w centrum 1, do 3, 4 st. na wschodzie. Wiatr słaby, z kierunków północnych lub zmienny, tylko na Pomorzu południowy i południowo-zachodni.

W czwartek w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. W północno-zachodniej połowie zachmurzenie małe i umiarkowane, rano gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. maks. od 5, 6 st. na wschodzie do 8, 9 st. na zachodzie i w centrum, w kotlinach karpackich od 2 do 5 st. Na Pomorzu wiatr słaby, nad morzem umiarkowany z kierunków południowych. Na pozostałym obszarze kraju wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych i wschodnich.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże. Nad ranem możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Okresami opady deszczu. Temp. maks. 7 st. Wiatr słaby, północny. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Nad ranem możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. min. 2 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W czwartek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Nad ranem możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. maks. 7 st. Wiatr słaby, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj