Polska będzie w zasięgu niżu

Jak informuje IMGW, od Wysp Brytyjskich, przez południową Skandynawię, po Rosję i Morze Czarne rozciągać się będzie wyż z centrum nad Rosją. Na pozostałym obszarze dominować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie w zasięgu niżu z dwoma ośrodkami niżowymi: wypełniającym się nad wschodnimi Niemcami i ośrodkiem w rejonie Zatoki Genueńskiej. Z południa, znad Morza Śródziemnego, napływa dość ciepłe i wilgotne powietrze, jedynie północno-wschodnia część kraju pozostanie w chłodniejszej i dość suchej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie duże z okresowymi opadami deszczu. Na południu, w województwach śląskim i małopolskim, miejscami większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temp. maks. w części północnej kraju od 9 st. do 12 st., na pozostałym obszarze od 11 st. do 16 st. i do 17 st. lokalnie w rozpogodzeniach na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na północy i północnym wschodzie okresami porywy wiatru. Wysoko w Karpatach wiatr okresami dość silny, w porywach do 80 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresowo opady deszczu. Na południu kraju prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temp. min. od 6 st. do 10 st., tylko na północnym wschodzie chłodniej, od 3 st. do 6 st. Wiatr słaby, na północy kraju słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W dzień przeważnie zachmurzenie duże, okresami deszcz. Bez opadów i okresami większe przejaśnienia jedynie na północnym wschodzie. Temp. maks. od 10 st. do 14 st. Wiatr przeważnie słaby zmienny, jedynie nad morzem wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich.

W nocy w piątek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temp. min. 8 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie duże. Słabe, stopniowo zanikające, opady deszczu. Temp. maks. 14 st. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, stopniowo słabnący, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Nad ranem opady deszczu. Temp. min. 7 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady deszczu. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl