30. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów

Już po raz 30 na Jasnej Górze odbędzie się Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy. Spotkanie rozpocznie się dziś o godz. 18.00 koncertem ku czci św. Jana Pawła II. Następnie w Jasnogórskiej Kaplicy zostaną przywitane grupy pielgrzymów m.in. z Francji, Anglii, Irlandii, Białorusi i Ukrainy.

Tegorocznemu spotkaniu przyświeca hasło „Wskazujcie drogi Boże pielgrzymstwu polskiemu”.

O północy będzie sprawowana uroczysta Eucharystia, w intencji Polonii. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp. Stanisław Stefanek z Towarzystwa Chrystusowego. Transmisję Eucharystii z Jasnej Góry przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

Ks. Wiesław Wójcik, dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego, podkreśla, że te słowa są aktualne także dziś.

– Są to słowa, które kardynał Hlond wpisał do księgi pamiątkowej naszego głównego domu w 1946 roku. Te słowa jak gdyby na nowo są aktualne na czasy współczesne, kiedy to na nowo chcemy w tej osiemnastomilionowej rzeszy naszych rodaków w różnych zakątkach świata wskazywać drogi pielgrzymowania po tej ziemi, ukazywać te drogi Boże pielgrzymując po ziemskich szlakach – zauważa Ks. Wiesław Wójcik.

W tym roku Jasnogórska Noc Czuwania przypada w dniu wyboru na stolicę Piotrową Papieża Polaka – Św. Jana Pawła II. Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej oraz Zgromadzenie Sióstr Misjonarek.

RIRM

drukuj