W Wigilię nad Polską mgły i małe zachmurzenie

Jak informuje IMGW, Europa południowa będzie w zasięgu rozległego wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże.

Polska będzie pod wpływem klina wyżowego. Od południowego zachodu zaczniemy przechodzić pod wpływ płytkiej zatoki niżowej z frontem ciepłym. Nadal będzie napływać polarno-morskie powietrze, nieco cieplejsze z kierunków południowych.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie spadało.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, wieczorem na zachodzie Polski wzrastające do dużego. Rano na zachodzie, południu i w centrum lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m, a w ich zasięgu zachmurzenie lokalnie całkowite. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym wschodzie kraju do 10 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na północy i w centrum okresami umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie, północy i w centrum Polski wzrastające do dużego z opadami deszczu. Na południowym wschodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 0 st., 3 st. na wschodzie i południowym wschodzie Polski do 7 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr na południowym wschodzie Polski słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, miejscami porywisty, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl