fot. Paweł Palembas

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, nad przeważającą część Europy będzie sięgał klin wysokiego ciśnienia znad Atlantyku, jedynie północny zachód, zwłaszcza rejon Islandii i częściowo Skandynawia będą w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, jedynie na południu kraju zaznaczy się płytki niż i strefa linii zbieżności. Będzie napływać dość ciepła, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie wyniesie 1005 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na wschodzie i południowym wschodzie po południu duże i tam miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe słabe burze. Suma opadów w burzach do 10 mm, w górach do 15 mm.

Temperatura maksymalna: od około 22 st. C, 24 st. C na wschodzie i w centrum kraju do 26 st. C na zachodzie; chłodniej nad morzem i na Podhalu około 17 st. C, 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h, porywisty, północny i północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich i w górach lokalnie słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. C na Warmii do 13 st. C, miejscami na południu kraju; chłodniej w rejonach podgórskich około 7 st. C. Wiatr słaby, północny i wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl