Głęboki niż nad Polską

Jak informuje IMGW, Europa północna, częściowo środkowa oraz Półwysep Apeniński znajdą się w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrum nad Francją.

Polska będzie pod wpływem głębokiego niżu z ośrodkami: nad Morzem Norweskim oraz nad Finlandią. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych. Początkowo z zachodu napływać będzie ciepła polarno-morska masa powietrza, później za frontem chłodnym napłynie chłodniejsza polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W piątek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, najwięcej opadów na północy kraju. Rano na południu miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 8 do 11 st., jedynie nad morzem miejscami do 13 st. Wiatr na południu umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu okresami silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Porywy wiatru w północnej połowie kraju do 65 km/h, nad morzem i wysoko w górach do 80 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, od zachodu kraju stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 4 do 6 st. jedynie na południowym zachodzie i wybrzeżu około 8 st. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7, 8 st. na wschodzie do 10, 11 st. na południowym zachodzie i na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany miejscami dość silny i porywisty, północno-zachodni. Porywy wiatru na północy i zachodzie do 60 km/h, początkowo nad morzem i wysoko w górach do 80 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby, po południu umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h, zachodni.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl