Polska na skraju wyżu z centrum nad Skandynawią

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą układy niskiego ciśnienia, jedynie Skandynawia oraz południowo-wschodnia Europa będą pod wpływem wyżów. Polska będzie na skraju wyżu z centrum nad Skandynawią. Z północy na południe będą przemieszczać się dwa fronty chłodne. Za pierwszym frontem napłynie chłodniejsze i bardziej suche powietrze polarno-kontynentalne.

Dziś w Karpatach zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, możliwa burza. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 st., 9 st. na północnym wschodzie i nad morzem do 13 st., 15 st. na zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami w Karpatach zachmurzenie duże i możliwy przelotny deszcz. Temperatura minimalna wyniesie od -5 st., -2 st. na północnym wschodzie i na wschodnim Pomorzu do 1 st., 3 st. na zachodzie i południu. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby, nad morzem okresami umiarkowany.

Dziś w stolicy zachmurzenie małe. Temp. maks. 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. 1 st. Wiatr słaby, wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosło.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl