Polska pod wpływem zatoki niżowej

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz południowo wschodnia będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad Turcją i Morzem Barentsa. Pozostały obszar kontynentu obejmować będzie wyż z centrum nad Wielką Brytanią.

Polska będzie pod wpływem płytkiej, wypełniającej się zatoki niżowej z frontem ciepłym, wolno przemieszczającej się z północnego zachodu na południowy wschód. Od południowego zachodu będzie rozbudowywać się klin wyżowy. Za frontem ciepłym z północnego zachodu będzie napływać ciepłe, polarno-morskie powietrze, jedynie południowo-wschodnia część kraju pozostanie w chłodniejszej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie duże, na północy i w Sudetach lokalnie większe przejaśnienia. Miejscami silne zamglenia, do godzin południowych gdzieniegdzie, zwłaszcza na północnym zachodzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. W Karpatach i na południowym wschodzie opady śniegu, na północnym zachodzie gdzieniegdzie mżawka, na pozostałym obszarze miejscami opady mżawki, deszczu, deszczu ze śniegiem, początkowo możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź lub opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st., -2 st. na południowym wschodzie i w kotlinach karpackich, w centrum około 2 st., na zachodzie do 5 st. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, na północy i w Sudetach miejscami większe przejaśnienia, w Sudetach również rozpogodzenia. Miejscami opady mżawki i mgły ograniczające widzialność do 200 m, na wschodzie i południu możliwa marznąca mżawka powodująca gołoledź, a na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie również opady śniegu. W Karpatach opady śniegu. Temperatura minimalna od -1 st. na wschodzie i południu do 2 st., 3 st. na północnym zachodzie. W kotlinach górskich od -3 st. do -1 st. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby, nad morzem okresami umiarkowany.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, gdzieniegdzie mżawka, do godzin południowych miejscami mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 1 st. na południowym wschodzie 5 st. na północnym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, nad morzem słaby i umiarkowany, zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady mżawki, początkowo również możliwe opady śniegu. Rano miejscami możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Rano możliwa mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady mżawki lub śniegu. Możliwe opady marznące powodujące gołoledź. W drugiej części nocy możliwa mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr słaby, zachodni. W środę zachmurzenie duże. Okresami opady mżawki, a rano również słabego śniegu. Możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Rano możliwa mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl