fot. Paweł Palembas

Polska będzie pod wpływem niżu

Jak informuje IMGW, nad Europą będzie dominował rozległy układ niskiego ciśnienia, z ośrodkiem nad południowym Bałtykiem. Polska będzie pod wpływem wspomnianego niżu. Na północnym zachodzie kraju będzie oddziaływać strefa frontu okluzji. Napłynie nieco chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 987 hPa i będzie rosnąć.

Na północy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i opady deszczu. W centrum i na południu zachmurzenie umiarkowane i duże oraz gdzieniegdzie słabe przelotne opady deszczu, a wysoko w Sudetach śniegu. Temperatura maksymalna na południu i w centrum od 10 st. do 13 st., na północy od 8 st. do 10 st., a nad morzem miejscami około 6 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z wtorku na środę na północy oraz w zachodniej połowie kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, okresami opady deszczu, a na Pomorzu nad ranem także deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu. Wysoko w górach opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże i słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 2 st. do 5 st., w rejonach podgórskich i lokalnie na Pomorzu od 0 st. do 2 st. Miejscami w rejonach podgórskich spadek temperatury do -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, a na wybrzeżu zachodni, skręcający na północno-zachodni i północny. W środę zachmurzenie duże i opady deszczu, na wybrzeżu deszczu ze śniegiem, a w górach opady śniegu. Większe przejaśnienia początkowo na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 5 st., 8 st. na północy i zachodzie, 8 st., 10 st. w centrum do 11 st. na południowym wschodzie. Nad morzem i w rejonach podgórskich miejscami od 2 st. do 5 st. Wiatr umiarkowany, nad morzem porywisty, zachodni i północno-zachodni, nad morzem z kierunków północnych.

W Warszawie we wtorek, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, po południu stopniowo słabnący, południowo-zachodni i zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr umiarkowany, zachodni, po południu skręcający na północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj