fot. Paweł Palembas

Na południu Polski temperatura na minusie. W niektórych rejonach kraju rano możliwe mgły

Jak informuje IMGW, północno-zachodnia, południowa oraz krańce północne Europy będą pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu wyżów.

Polska będzie w zasięgu wyżu, którego centrum znad południowej Szwecji przemieszczać się będzie nad Białoruś, tylko w Karpatach zaznaczy się jeszcze wpływ płytkiej zatoki niżowej. Z północy napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1021 hPa i będzie rosnąć.

Na Pogórzu Karpackim i w Karpatach zachmurzenie duże i okresami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, jedynie rano, głównie w obszarach występowania mgieł, duże. Na Warmii możliwe niewielkie opady śniegu. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 metrów i osadzające szadź. Temperatura maksymalna od -3 st. na Podlasiu i w miejscowościach podgórskich, około 0 st. w centrum, do 2 st. na północnym zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie w Karpatach zachmurzenie przeważnie duże i niewielkie opady śniegu. Na krańcach północno-wschodnich lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów i osadzające szadź. Temperatura minimalna od -13°C na Podlasiu i w rejonach podgórskich Karpat, -7 st. w centrum do 0 st. na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie porywisty, na wybrzeżu zachodnim nad ranem okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj