W niedzielę słonecznie. Na południu możliwe burze

Jak informuje IMGW, od Skandynawii, przez Europę centralną po Półwysep Apeniński zaznacza się wpływ wyżu znad Morza Bałtyckiego. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtują niże.

W przeważającej części Polski dominuje wyż z centrum nad południowym Bałtykiem, w ciągu dnia jedynie na krańce południowe i wschodnie kraju, przejściowo, oddziaływać będzie zatoka niżu z rejonu Morza Czarnego. Napływać będzie dość ciepła masa powietrza polarno-morskiego.

W niedzielę na obszarze od Śląska, Małopolski i Podkarpacia, przez centrum kraju, Mazowsze, Lubelszczyznę po Podlasie zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, od godzin południowych gdzieniegdzie burze, możliwy grad. W rejonach burz prognozowana suma opadu do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temperatura maksymalna 16 st. na południowym wschodzie do 23 st., 24 st. na zachodzie i północy, w dolinach karpackich chłodniej, od 14 do 16 st. Wiatr północno-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny. W rejonach burz porywy wiatru do 75 km/h.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego i przelotne opady deszczu lub burza. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, po południu umiarkowany, w czasie burz porywy do 65 km/h, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj