fot. PAP/EPA

Zachmurzenie duże i opady śniegu

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i południowa będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy wyż znad zachodniej Rosji.

Polska znajdzie się w obszarze przejściowym pomiędzy wyżem znad Rosji a układem niżowym z ośrodkami nad zachodnią Europą. Z południa będzie napływało cieplejsze polarnomorskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadało. W piątek na zachodzie, północy i w centrum zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, na północnym wschodzie opady śniegu, na pozostałym obszarze śniegu i marznącego deszczu powodującego gołoledź, na Śląsku opady deszczu.

Temp. maks. od 0 do 5 st. na Ziemi Lubuskiej, w południowo-zachodniej Wielkopolsce, na Śląsku i w Małopolsce, od 0 do -6 st. na południowym wschodzie, od -7 do -11 st. od Polesia Lubelskiego, Podlasia i Mazowsza po Warmię, Mazury i Suwalszczyznę.

Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, powodujący na północy, w centrum i na wschodzie zawieje i zamiecie śnieżne, w górach halny, południowo-wschodni. W nocy z piątku na sobotę na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, na północnym wschodzie opady śniegu, na pozostałym obszarze śniegu, deszczu z śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Temp. min. od 0 do -3 st. na Nizinie Szczecińskiej, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Śląsku, od -10 do -12 st. na północnym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, powodujący na północnym wschodzie zawieje i zamiecie śnieżne, w górach halny, południowo-wschodni. W sobotę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia, zwłaszcza na południu kraju, na północnym wschodzie opady śniegu. Temp. maks. od 3 do 4 st. na Nizinie Szczecińskiej, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Śląsku, do -7 st. na północnym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, na północnym wschodzie zawieje i zamiecie śnieżne, w górach halny, południowo-wschodni i południowy. W Warszawie w piątek zachmurzenie duże, możliwe słabe opady śniegu. Temp. maks. -7 st.

Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, możliwe zawieje i zamiecie śnieżne, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże, możliwe słabe opady śniegu. Temp. min. -8 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, możliwe zawieje i zamiecie śnieżne, południowo-wschodni. W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. -3 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni.

PAP

drukuj