W całej Polsce powyżej 30 st.; możliwe burze

Jak podaje IMGW, północno-zachodnia i południowo-wschodnia Europa jest pod wpływem niżów. Reszta kontynentu jest w zasięgu wyżów.

Na północnym wschodzie Polski zaznaczać się będzie wyż znad północno-wschodniej Rosji. Pozostały obszar kraju znajdzie się pod wpływem płytkiej zatoki rozległego niżu znad południowej Europy. Napływać będzie upalne i wilgotne powietrze zwrotnikowe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się wahać.

Zachmurzenie początkowo przeważnie małe i umiarkowane. Po południu miejscami wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem. Najmniejsze prawdopodobieństwo burz na północnym wschodzie kraju. Przewidywana wysokość opadów deszczu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 28 st., 30 st. na północnym i południowym wschodzie do 31 st., 32 st. w centrum i 34 st. na południowym zachodzie. Miejscami w kotlinach górskich i w rejonie Zatoki Gdańskiej chłodniej, około 26 st. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków wschodnich. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, stopniowo zanikającymi. Przewidywana wysokość opadów w czasie burz do 15-30 mm. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m, w kotlinach górskich do 100 m. Temperatura minimalna przeważnie od 17 st. do 22 st., nad morzem miejscami około 23 st., a w kotlinach górskich około 15 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Podczas burz wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj