fot. pixabay.com

W niedzielę miejscami na południu kraju mgły ograniczające widzialność do 200 m

Jak informuje IMGW wschodnia, centralna oraz południowa Europa znajduje pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Rumunią, pozostały obszar kontynentu jest w zasięgu niżu znad Morza Norweskiego oraz związanego z nim układu frontów atmosferycznych.

Polska jest na skraju wspomnianego wyżu. Z południowego zachodu napływa polarna morska masa powietrza.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano miejscami na południu kraju mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 0 st. na południu kraju w rejonach długo zalegających mgieł i 2 st. na północnym wschodzie do 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, na Przedgórzu Sudeckim i na Warmii okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl