fot. pixabay

Synoptyk IMGW: na niedzielny spacer warto zabrać parasol

W niedzielę niemal na całym obszarze kraju może spaść przelotny deszcz, a na przeważającym obszarze kraju temperatura nie przekroczy 13-14 stopni Celsjusza – powiedziała Ewa Łapińska, synoptyk IMGW-PIB.

Według Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę Polska będzie znajdować się w zasięgu rozległego niżu z centrum nad Islandią, który przemieszczać się będzie w kierunku Szwecji. Do Polski napływa chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie.

„Czeka nas typowo jesienna niedziela. Będzie nieco przejaśnień, jednak przeważać będą chmury. Prawie wszędzie może zdarzyć się przelotny deszcz, a nad morzem spodziewamy się burz. Temperatura maksymalna wyniesie od 11-12 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 16 na południowym zachodzie. Przeważanie będzie to około 13-14 stopni. Wiatr nadal będzie porywisty. Nad morzem i w burzach będzie osiągał do 70 km/h, a w górach do około 100 km/h” – powiedziała Ewa Łapińska z IMGW-PIB.

Zgodnie z aktualnymi modelami pogody, podobna aura utrzyma się do poniedziałku. Od wtorku przewidywana jest powolna poprawa pogody. Pod koniec tygodnia możliwe są temperatury dochodzące do około 20 stopni Celsjusza.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl