Przelotne opady deszczu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się pod wpływem rozległego układu niżowego z ośrodkiem przemieszczającym się z centrum Polski na wschód, w strefie frontu chłodnego.

Przeważający obszar kraju będzie w powietrzu polarno-morskim, a południe Polski początkowo pozostanie w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Nad krańce zachodnie po południu zacznie z północy napływać chłodne powietrze arktyczne.

Dziś w nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, w zachodniej połowie kraju rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, głównie we wschodniej połowie kraju, a początkowo także burze. Prognozowana suma opadów do 12 mm. Nad ranem przelotne opady miejscami na krańcach zachodnich.

Temperatura minimalna od 5 st. C na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej do 10 st. C, 11 st. C na wschodzie, a w kotlinach górskich od 3 st. C do 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu miejscami dość silny, porywisty, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w Karpatach oraz w rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 13 st. C do 16 st. C, a na wybrzeżu i w dolinach karpackich lokalnie 11 st. C, 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj