Deszcz i deszcz ze śniegiem nad Polską na początku grudnia

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niż znad Atlantyku, Morza Norweskiego, Finlandii oraz Ukrainy wraz z układami frontów atmosferycznych, jedynie Europa południowa znajduje się w zasięgu klina wyżowego.

Polska znajduje się pod wpływem tego rozległego niżu. Napływa chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie Polski deszczu ze śniegiem, a w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na północnym wschodzie lokalnie możliwa burza. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do około 5 st. w centrum i do 8 st. na południowym zachodzie. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, na wybrzeżu dość silny i silny (30 km/h do 45 km/h), w porywach do 80 km/h, po południu słabnący. Wysoko w górach początkowo porywy wiatru do 120 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wybrzeżu oraz na zachodzie i południu Polski miejscami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temperatura minimalna od -1, 1 st. na północnym wschodzie do 4 st. na zachodzie. W dolinach karpackich temperatura od -2 do 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj