Śnieg w Polsce szybko stopnieje

Jak podaje IMGW, Europa Środkowa pozostanie w zasięgu niżu, nad pozostałym obszarem kontynentu będą układy wyżowe.

Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem, który znad Mazur przemieści się nad Białoruś i Litwę. Z zachodu napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 983 hPa i będzie rosło.

W sobotę zachmurzenie przeważnie duże. Miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie i Pomorzu także deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach prognozowana suma opadów do 15 mm. Wysoko w Karpatach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm. Temperatura maksymalna od 1 st. na Suwalszczyźnie do 7 st. w centrum i 9 st. na Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, a na południu do 70 km/h z kierunków zachodnich i północnych. Wysoko w górach wiatr w porywach do 120 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i północy oraz na Podhalu słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze kraju niewielkie opady deszczu. Wysoko w Karpatach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura minimalna od -3 st. na Suwalszczyźnie do 2 st. w centrum kraju i 5 st. na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i południu porywisty, w porywach 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 90 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl