fot. PAP/Darek Delmanowicz

Kolejny mroźny dzień w Polsce

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominować niże: jeden rozległy z ośrodkami nad Atlantykiem i Morzem Celtyckim oraz Liguryjskim, a kolejny, pogłębiający się, nad Ukrainą.

Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia pomiędzy tymi niżami. Z kierunków północnych nadal będzie napływać mroźne i suche kontynentalne powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie nieznacznie wzrastać.

Zachmurzenie umiarkowane lub duże, rano miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, rozpogodzenia. Miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju i na wschodnim Pomorzu słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -10 st. na wschodzie i w kotlinach karpackich, około -6 st. w centrum, do -2 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych, a na zachodzie wschodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, we wschodniej połowie kraju i na wschodnim Pomorzu miejscami zachmurzenie duże i gdzieniegdzie słabe opady śniegu. Temperatura minimalna przeważnie od -16 st. do -12 st., na zachodzie i nad morzem wyższa, od -12 st. do -8 st. W kotlinach sudeckich miejscami spadek temperatury do -14 st., a w kotlinach karpackich do -18 st. Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni, na pozostałym obszarze słaby, południowo-wschodni lub zmienny.

PAP/RIRM

drukuj