fot. PAP/Darek Delmanowicz

Najbliższe dni nie przyniosą zmiany pogody; nadal ciepło

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia będzie pod wpływem rozległego wyżu znad Rosji. Pozostała część kontynentu będzie zaś pod wpływem układów niskiego ciśnienia.

Polska znajdzie się pod wpływem niżu, który znad Morza Północnego przemieści się nad Bałtyk, oraz związanej z nim zatoki z pofalowanym frontem atmosferycznym. Front ten będzie kształtował pogodę w zachodniej części kraju. W przeważającej części kraju pozostanie powietrze pochodzenia zwrotnikowego, ale za frontem nad zachodnią Polskę zacznie napływać chłodniejsze i wilgotniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i powoli będzie rosło.

W środę we wschodniej połowie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym terenie – umiarkowane i duże z opadami deszczu. Na Pomorzu Zachodnim prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14-15 st. na północnym zachodzie do 21 st., a na południowym wschodzie 22 st. Wiatr umiarkowany, tylko początkowo na wschodzie słaby, w zachodniej części wybrzeża dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h nad samym morzem, południowy i południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie ma być umiarkowane i duże. Opady deszczu głównie na północy i we wschodniej połowie kraju. Na Pomorzu Gdańskim prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 5-6 st. w kotlinach górskich i 8-9 st. w centrum i na zachodzie do 11 st. miejscami na północy i krańcach południowo-zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl