Słoneczna zima w całej Polsce

Jak informuje IMGW, od Półwyspu Skandynawskiego, przez Europę Środkową, po Półwysep Bałkański, rozciągał się będzie wyż. Europa Wschodnia i Zachodnia znajdą się pod wpływem niżów znad Rosji i północnego Atlantyku.

Polska znajdzie się pod wpływem wspomnianego wyżu, ale na wschodzie zaznaczać się będzie płytka zatoka niżowa z rozmywającym się ciepłym frontem atmosferycznym. W miejsce zalegającego nad Polską kontynentalnego powietrza, za frontem ciepłym, napłynie bardziej wilgotna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1021 hPa i będzie się wahać.

We wtorek na wschodzie zachmurzenie przeważnie całkowite z przejaśnieniami, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Na wschodzie lokalnie słabe opady śniegu, przejściowo możliwa marznąca mżawka powodująca gołoledź. Na zachodzie i południu przed południem miejscami mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna przeważnie od 0 st. do 4 st. Na południu i wschodzie miejscami niższa, około -2 st. Wiatr w zachodniej połowie kraju słaby, zmienny, we wschodniej słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj