fot. flickr.com

W Polsce wciąż przelotne opady deszczu

W najbliższych dniach Europa Północna i Wschodnia znajdzie się w zasięgu niżów, pozostałą część kontynentu będzie obejmował klin Wyżu Azorskiego. Jak informuje IMGW, Polska południowo-zachodnia znajdzie się w zasięgu wspomnianego klina wyżowego, na północnym-wschodzie zaznaczać się będzie skraj niżu znad Finlandii. Z północnego zachodu napływać będzie dość chłodne powietrze polarno-morskie.

Dziś (czwartek) na północy, wschodzie i w centrum zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, na północnym-wschodzie również burze. Temperatura maksymalna od 18 do 22 st., na wschodnim Pomorzu i w dolinach karpackich chłodniej, od 16 do 18 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni i północno-zachodni, w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 70 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosnąć.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo na północnym-wschodzie miejscami duże i przelotny deszcz. Po północy na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce wzrost zachmurzenia do dużego i miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 8 do 13 st. Najchłodniej w dolinach górskich, od 5 do 8 st. Najcieplej na wybrzeżu i Nizinie Szczecińskiej, od 13 do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na wybrzeżu wiatr porywisty.

Jutro na południowym-wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu, na zachodzie również burze. Temperatura maksymalna od 18 st. na północnym wschodzie, około 23 st. w centrum, do 25 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Na wybrzeżu i w rejonach burz wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj