Prognoza pogody: Polska w zasięgu niżu znad Rosji

Jak informuje IMGW, południowa oraz częściowo zachodnia Europa będzie w zasięgu układów wyżowych. Pozostała część kontynentu znajdzie się w zasięgu niżów z ośrodkami nad Turcją, zachodnią Rosją oraz znad rejonu Islandii. Polska będzie w zasięgu niżu znad Rosji. Z centrum na południowy wschód kraju przemieszczać się będzie strefa frontu atmosferycznego, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

We wtorek na południu Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, opady deszczu, w rejonach podgórskich także deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. Opady będą tam okresami o umiarkowanym natężeniu, a suma opadów wyniesie od 10 mm do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 st. na Suwalszczyźnie do 9 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni,

umiarkowany, na Pomorzu dość silny, w porywach na ogół do 65 km/h, na wybrzeżu porywy do 80 km/h, po południu słabnący.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, a na północnym wschodzie także deszczu ze śniegiem i śniegu. W rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. Temperatura minimalna przeważnie od 0 st. do 3 st., na północnym wschodzie chłodniej od -4 st. do 1 st. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany, w porywach do 60 km/h. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany i dość silny, okresami silny (do 45 km/h), w porywach do 75 km/h.

W środę zachmurzenie duże. Opady deszczu, na północnym zachodzie i zachodzie okresami o natężeniu umiarkowanym, osiągający w sumie do 12 mm. Temperatura maksymalna na wschodzie od 4 st. do 9 st., na zachodzie od 7 st. do 11 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, nad morzem do 90 km/h, południowo-zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st., wystąpi przed południem. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni. W środę zachmurzenie duże, początkowo większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Przewidywana wysokość opadu około 5 mm, 6 mm. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl