We wtorek deszcz i słońce na przemian

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z ośrodkami nad Skandynawią, Wyspami Brytyjskimi oraz Niderlandami wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże.

Polska przejściowo znajdzie się w zasięgu rozległego obszaru podwyższonego ciśnienia znad południowej Europy. Wieczorem na krańcach zachodnich zaznaczy się wpływ kolejnej zatoki niżowej z układem frontów atmosferycznych, związanej z niżem znad Szkocji i Morza Północnego. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim, jedynie w dzień nad południe kraju napłynie powietrze zwrotnikowe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22 st., 25 st. na krańcach północnych do 30 st., 33 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu i wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni i zachodni, jedynie na południowym zachodzie południowy.

W nocy z wtorku na środę na krańcach wschodnich kraju zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, z zachodu na wschód postępujące przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 30 mm. Temperatura minimalna od 13 st., 14 st. na północnym wschodzie do 21 st. miejscami na południu i zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, w porywach do 75 km/h, z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na zachodni.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, miejscami, zwłaszcza w południowo-wschodniej połowie kraju burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20 st., 23 st. na północnym zachodzie do 30 st., 32 st. na południowymwschodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, w czasie burz porywy do 75 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W środę zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. W czasie burzy opady deszczu do 20 mm, możliwe opady gradu. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr umiarkowany, w czasie burzy w porywach do 75 km/h, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl