Deszczowy poniedziałek w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia i Centralna będzie pod wpływem niżów znad Danii i Francji z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar Europy będzie pod wpływem wyżów.

Początkowo Polska będzie pod wpływem wypełniającego się niżu, którego ośrodek będzie przemieszczać się znad Holandii nad Bałtyk. W ciągu dnia przejdziemy pod wpływ kolejnego niżu z ośrodkiem nad Francją. Początkowo nad Polską będzie powietrze pochodzenia arktycznego, później z południowego zachodu, za przemieszczającym się układem frontów atmosferycznych, napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 984 hPa i nieznacznie spadnie.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami, zwłaszcza na północy, słabe opady deszczu, na północnym wschodzie i w centrum początkowo również deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4 st. na północy do 12 st. na południu. Wiatr przeważnie umiarkowany i dość silny, miejscami w porywach do 55km/h. W Śląskiem, Małopolskiem, Świętokrzyskiem i Podkarpackiem wiatr dość silny, miejscami silny, od 30km/h do 45km/h, w porywach do 80 km/h, a w Podkarpackiem do 90 km/h. W rejonach podgórskich wiatr dość silny i silny, miejscami bardzo silny, od 30km/h do 55km/h, w porywach do 80 km/h, w dolinach karpackich miejscami do 115km/h. Wiatr południowy. W górach wiatr fenowy.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie i północy miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 2 st., 3 st. na północy do 10 st., 11 st. na południu. Wiatr przeważnie umiarkowany i dość silny, miejscami w porywach do 55km/h. W Opolskiem, Śląskiem, Małopolskiem, Świętokrzyskiem i Podkarpackiem wiatr dość silny, miejscami silny, od 30km/h do 45km/h, w porywach do 80 km/h. W rejonach podgórskich wiatr dość silny i silny, miejscami bardzo silny, od 30km/h do 50km/h, w porywach do 80 km/h, w dolinach karpackich miejscami do 115km/h. Wiatr południowy i południowo-zachodni. W górach wiatr fenowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl