W kraju zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, środkowa Skandynawia oraz południowo-wschodnia Europa będą pod wpływem wyżów, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę będą kształtowały niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajdzie się na skraju niżu z rejonu Morza Liguryjskiego, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego, za którym nad krańce południowe zacznie napływać cieplejsze powietrze polarnomorskie; na pozostałym obszarze kraju będzie zalegało jeszcze chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na krańcach zachodnich i na południu miejscami opady deszczu, rano możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu, przejściowo możliwe opady marznące powodujące gołoledź.

Temp. maks. od 5 st. na południowym zachodzie, od 0 do 4 st. na przeważającym obszarze, do -1 st. na północnym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temp. maks. 1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże, opady deszczu ze śniegiem, możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadało.

PAP 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl