Pochmurno w całej Polsce

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy układ wyżowy z centrum nad Hebrydami. W zasięgu płytkich ośrodków niżowych znajdować się będą Bałkany, Półwysep Apeniński oraz Morze Śródziemne.

Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, tylko na południu zaznaczać się będzie płytki ośrodek niżu znad Węgier i rozmywająca się strefa frontu okluzji. Z północnego-wschodu napływać będzie przetransformowana masa pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północy stopniowe rozpogodzenia. Na zachodzie okresami słabe opady deszczu, na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. W rejonach podgórskich prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od 3 do 6 st., w rejonach podgórskich około 0 st. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni, na północy i zachodzie porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane, jedynie na południu kraju duże i tam miejscami słabe opady śniegu. We wschodniej połowie kraju miejscami silne zamglenia i mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -4 st. na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich do 0 st. na krańcach zachodnich, nad samym morzem 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl