Prognoza pogody na dwa dni

Jak informuje IMGW, od wysp Brytyjskich po Włochy rozciągać się będą układy niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu będą w obszarach podwyższonego ciśnienia.

Polska będzie pod wpływem rozległego i płytkiego układu niżowego, z ośrodkami nad południowymi Niemcami i nad południową Europą. Ze wschodu i północnego wschodu będzie napływać polarno-kontynentalna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i powoli będzie rosło.

W poniedziałek na południu kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu i wieczorem przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 15 mm, w górach i w rejonach podgórskich do 30 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie po południu na krańcach północno-wschodnich miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i możliwy przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. od 28 do 32 st., jedynie w kotlinach karpackich, na północnym wschodzie i na wschodnim Pomorzu chłodniej, od 24 do 28 st. Nad samym morzem około 23 st. Wiatr wschodni i północno-wschodni, słaby i umiarkowany, a na wybrzeżu umiarkowany i dość silny. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek na południu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm, w górach i w rejonach podgórskich do 30 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. od 16 do 20 st., jedynie na północnym wschodzie chłodniej, od 14 do 16 st. Wiatr północno-wschodni, słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

We wtorek na południu kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, miejscami burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Pomorzu po południu miejscami wzrost zachmurzenia i przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. od. do 30 st., w Małopolsce, na Podkarpaciu i nad morzem od 21 do 25 st. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temp. maks. 28 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. 17 st. Wiatr słaby, północnowschodni. We wtorek zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 28 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl