Pogodne południe Polski. Północ kraju za chmurami

Jak informuje IMGW, krańce wschodnie Europy będą w zasięgu wyżu znad Białorusi, pozostałe rejony kontynentu znajdą się w zasięgu niżów znad Bałkanów, Morza Północnego i Islandii i Finlandii. Polska będzie w zasięgu tego wyżu w chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, wieczorem na północnym zachodzie wzrastające do dużego i tam miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st., 17 st. na północnym wschodzie do 21 st., 22 st. na południu i południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i porywisty, południowo-wschodni.

W nocy z wtorku na środę na zachodzie zachmurzenie duże, miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane; nad ranem lokalnie zamglenia, a na południu miejscami mgły ograniczające widzialność do 600 m. Temperatura minimalna od 7 st., 10 st. we wschodniej połowie Polski, do 11 st., 13 st. na zachodzie i miejscami na wybrzeżu, w rejonach podgórskich miejscami 3 st. Wiatr słaby i  umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj