fot. pixabay.com

We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, głównie na południu

Jak informuje IMGW, wyż znad Rosji sięgnie klinem poprzez Ukrainę, Białoruś i Bałkany po Grecję i Włochy. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu oddziaływania układów niskiego ciśnienia.

Południowo-wschodnia i wschodnia Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Rosji. Pozostały obszar kraju będzie na skraju niżu znad Atlantyku, a nad północny zachód nasunie się układ frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu stopniowo zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie się wahać.

We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, głównie na południu. Na północnym zachodzie możliwe słabe opady deszczu. Na wschodzie gdzieniegdzie słabe opady śniegu lub mżawki, lokalnie możliwa mżawka marznąca, powodująca gołoledź. Przed południem i ponownie wieczorem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, głównie na wschodzie, południu i w centrum. Temperatura maksymalna od 0 st. C na północnym wschodzie i miejscami na południu do 3 st. C, 4 st. C w centrum i 7 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na północy, południowym zachodzie i w górach porywisty, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w Beskidach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami na południowym wschodzie i południu. Miejscami opady deszczu, postępujące z północnego zachodu do centrum kraju. Na wschodzie i północnym wschodzie możliwe opady drobnego śniegu lub mżawki, lokalnie marznącej, powodującej gołoledź. Lokalnie na wschodzie i południowym wschodzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2 st. C, -1 st. C na południowym wschodzie i wschodzie, około 1 st. C w centrum, do 4 st. C na północnym zachodzie; w obszarach podgórskich Karpat lokalnie spadek temperatury do -4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem oraz miejscami w górach i obszarach podgórskich okresami porywisty, z kierunków południowych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl