fot. PAP/EPA

USA: Prokurator generalny odchodzi ze stanowiska

Amerykański prokurator generalny i minister sprawiedliwości William Barr odejdzie ze stanowiska 23 grudnia – wynika tak z listu, jaki przesłał do prezydenta USA Donalda Trumpa. Na stanowisku zastąpi go jego zastępca Jeff Rosen.

„Właśnie zakończyłem miłe spotkanie z prokuratorem generalnym Billem Barrem w Białym Domu. Nasza relacja była bardzo dobra, wykonał świetną pracę!” – napisał na Twitterze Donald Trump w poniedziałek załączając list, jaki wysłał do niego prokurator generalny.

W dokumencie tym minister sprawiedliwości chwali polityczne kroki prezydenta, w tym m.in. podpisanie porozumień pokojowych na Bliskim Wschodzie oraz koordynacje operacji nakierowanej na wyprodukowanie szczepionki przeciwko koronawirusowi.

„Tak jak to omawialiśmy, spędzę następny tydzień na kończeniu pozostałych ważnych dla administracji spraw i odejdę 23 grudnia” – zakończył swój list William Barr.

Informacja o odejściu Williama Barra podana została na chwilę po przekroczeniu w poniedziałek przez wyborczego rywala Donalda Trumpa Joe Bidena 270 głosów w Kolegium Elektroskim. Tyle potrzeba uzyskać, by wygrać w wyborach.

Donald Trump nie uznał jeszcze wygranej Demokraty i twierdzi, że w wyborach doszło do masowych fałszerstw.

1 grudnia William Barr przekazał, że jego resort nie odnotował do tej daty oszustw na skalę, która mogłaby spowodować zmianę wyniku wyborów. Był to pierwszy komentarz na temat uczciwości procesu wyborczego ze strony prokuratora generalnego USA od 3 listopada. Wcześniej przed wyborami ten bliski współpracownik Donalda Trumpa kilkukrotnie ostrzegał, że masowe głosowanie korespondencyjne może przyczynić się do oszustw.

W trakcie jego pracy w resorcie, w tym i w trakcie kampanii, Demokraci często zarzucali mu uleganie presji Białego Domu, czemu minister zaprzeczał.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl