fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Prezydent Andrzej Duda spotka się z amerykańskimi senatorami

Prezydent Polski Andrzej Duda spotka się dziś wieczorem w Krakowie z delegacją amerykańskich senatorów. Wśród poruszanych tematów ma się znaleźć szczyt NATO w Warszawie.

Prezydent porozmawia z amerykańskimi senatorami po powrocie z wizyty na Węgrzech. Spotkanie jest traktowane jako element przygotowania do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie. Tematem wieczornych rozmów mają być kwestie bezpieczeństwa, szczyt NATO i relacje polsko-amerykańskie.

Poseł Konrad Głębocki z sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych zwraca uwagę, że z Amerykanami mamy do załatwienia kilka ważnych kwestii.

­­ – Szczególnie zależy nam na obecności wojsk amerykańskich na terytorium Polski. Myślę, że też wyjaśnianie sytuacji w Polsce, bo Amerykanie są tym również zainteresowani. Może niekorzystny obraz, który tworzy się w zachodnich mediach, można w ten sposób zmienić. Ja też przypomnę, że prezydent Duda pod koniec marca wybiera się do Stanów Zjednoczonych na bardzo ważną konferencję dotyczącą bezpieczeństwa nuklearnego i sądzę, że to też będzie przygotowanie do szczytu NATO w Polsce – mówi Konrad Głębocki.

Szczyt NATO odbędzie się w Warszawie, w dniach 8-9 lipca.

Piotr Brzezina/RIRM

drukuj