fot. PAP/Jacek Turczyk

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej byłych szefów BBN

Prezydent Andrzej Duda odsłonił dziś tablicę upamiętniającą byłych szefów Biura Bezpieczeństwa Narodowego, którzy zginęli w katastrofie Smoleńskiej. Tablica poświęcona Władysławowi Stasiakowi oraz Aleksandrowi Szczygle została wmurowana w gmach Biura.

Dzisiejsza ceremonia odbyła się z udziałem biskupa polowego wojska Polskiego ks. bp. Józefa Gózdka, Pawła Solocha – obecnego szefa BBN-u oraz rodzin zmarłych.

Aleksander Szczygło i Władysław Stasiak to dwóch wspaniałych ludzi dla których sprawy państwowe były na pierwszym miejscu – powiedział Prezydent Andrzej Duda.

– Obaj przeświadczeni o jednym: o ważności dbania o sprawy państwowe, które były dla obydwu na pierwszym miejscu, o ważności dbania o bohaterów naszej historii, o politykę historyczną. Obaj przeświadczeni o odpowiedzialności także za państwo jako takie, państwo, w którym żyją zwykli ludzie, o których trzeba było przede wszystkim pamiętać – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

Władysław Stasiak był szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego w latach 2007-2009. Aleksander Szczygło pełnił tę funkcję od 2009 roku do 10 kwietnia 2010 roku.

RIRM

drukuj