fot. facebook.com/orionepl

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w szpitalu ks. Michała Łosa w dniu jego urodzin

Z okazji 31. urodzin ks. Michała Łosa odwiedził prezydent RP Andrzej Duda. Kapłan jest śmiertelnie chory i dostał specjalną dyspensę od papieża Franciszka, by 24 maja mógł otrzymać święcenia kapłańskie w warszawskim szpitalu na oddziale onkologicznym.

Ks. Michał Łos udzielił prezydentowi prymicyjnego błogosławieństwa.

– To bardzo piękne i wzruszające spotkanie, gest dla ks. Michała i jego bliskich. Był tort, życzenia, błogosławieństwo, „100 lat” i bardzo ciepła atmosfera – podkreśla Mariusz Talarek, przyjaciel ks. Michała Łosa.

Urodziny Księdza MichałaKs. Michał Łos FDP dzisiaj świętuje swoje urodziny. Życzenia Ks. Michałowi złożył osobiście…

Opublikowany przez Orioniści – Prowincja Polska Piątek, 7 czerwca 2019

Święcenia ks. Michała Łosa były możliwe dzięki Ojcu Świętemu Franciszkowi, który odpowiadając na pismo przełożonego generalnego księży orionistów, udzielił wszelkich niezbędnych dyspens, by kleryk mógł przyjąć sakrament kapłaństwa.

– Święcenia kapłańskie były jego marzeniem i dlatego wystąpiliśmy o specjalną zgodę do papieża Franciszka, aby zdążył je przyjąć przed tym, aż stan jego choroby uniemożliwi przyjęcie sakramentów – mówił „Niedzieli” współbrat neoprezbitera ks. Antoni Wita FDP.

Ks. Michał Łos pochodzi z diecezji tarnowskiej. Zdiagnozowano u niego zaawansowaną chorobą nowotworową. Natychmiast podjęto leczenie, ale niestety rokowania lekarzy są złe. Księża orioniści proszą o modlitwę za ks. Michała i jego rodzinę.

– Ks. Michał dziękuję za każdy dar modlitwy w swojej intencji – mówi Mariusz Talarek.

Największym marzeniem ks. Michała Łosa było odprawienie choć jednej Mszy św. w życiu zanim odejdzie. Ks. Michał juz wielokrotnie koncelebrował ze swojego szpitalnego łóżka sakrament Eucharystii.

Niedziela.pl/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl