fot. PAP/Leszek Szymański

[TYLKO U NAS] Prof. P. Czarnek: Edukacja młodych wyborców jest kluczem do sukcesu i realizacji polskich spraw, które będzie reprezentował prezydent Andrzej Duda

Kształcić, tłumaczyć i pokazywać różnice między dobrem a złem. (…) Przekonywanie do dobrych rozwiązań to droga do polkich sukcesów. Tę pracę u podstaw pięknie prowadzi Telewizja Trwam i Radio Maryja. Namiastka tej świadomości jest widoczna w ciągu tych minionych pięciu lat. To zadanie dla każdego obywatela Polski – powiedział w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja prof. Przemysław Czarnek, poseł Prawa i Sprawiedliwości.   

Zdaniem Przemysława Czarnka, istotnym elementem zwycięstwa Andrzeja Dudy była jego postawa podczas kampanii i nieugięta realizacji poglądów, które reprezentuje.

– Kluczem jest cała pięcioletnia kadencja Andrzeja Dudy i zmiany w Polsce, które zachodziły w tym czasie. Sprawdził się w tej funkcji i Polacy zdecydowali, że takiego prezydenta chcą jeszcze raz (…). Rafał Trzaskowski jest kandydatem skrajnie lewicowym, a w niektórych sprawach nawet lewackim. Polacy w niedzielę zdecydowali, że nie takiego reprezentanta pragną. Andrzej Duda jest uosobieniem polskich tradycji i wartości, dlatego będzie prezydentem drugą kadencję – ocenił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

W niedzielnych wyborach wzięło udział ponad 20 mln osób.

– Frekwencja była niesamowita. Po pierwsze, wynik nie jest zaskoczeniem, ponieważ Zjednoczona Prawica w wyborach parlamentarnych i europejskich uzyskiwała wynik powyżej 43 procent. Po drugie, polska strefa polityczna tak właśnie wygląda, a wpływ na nią ma układ mediów. Mamy pełną świadomość, że wizję Polski prezentowanej przez Andrzeja Dudę nie popiera większość mediów na polskim rynku – zwrócił uwagę prof. Przemysław Czarnek.

Pytany o najbliższą prezydenturę i o cele, które powinien postawić przed nową kadencją Andrzej Duda, poseł PiS odpowiedział, że powinna to być realizacja punktów programowych z 2015 roku. Dodał, że wiele rzeczy jest jeszcze do zrobienia i prezydent musi o tym pamiętać.

– Andrzej Duda te sprawy wymieniał podczas swojej kampanii. Mówił o reformach w edukacji i służbie zdrowia, a także ściślejszej współpracy z polskim rządem. Nie ma innej drogi, żeby Polska się rozwijała, żeby Polacy się rozwijali i czuli, że są podmiotem w tym państwie. To są absolutne podstawy – podkreślił.

Prezydent Andrzej Duda, po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborczych, zaprosił rodzinę Trzaskowskich do Pałacu Prezydenckiego, jednak konkurent odmówił spotkania.

– Porównując wystąpienia obu kandydatów można dostrzec ogromną różnicę. Ręka do współpracy Andrzeja Dudy została odrzucona. Rafał Trzaskowski podczas wystąpienia potwierdził, że trudno mu znieść gorycz porażki. Ta agresja i nienawiść była widzialna na każdym kroku: podarte banery, zniszczone plakaty i mowa nienawiści w mediach społecznościowych to charakterystyczne zachowania tego obozu politycznego – mówił Przemysław Czarnek.

Przed wyborami prezydent zapraszał wszystkie strony sceny politycznej do dyskusji o przyszłości Polski.

– Jest duża część wyborców, która chce współpracować w koalicji spraw Polski, o której mówił Andrzej Duda podczas wieczoru wyborczego. W związku z tym ugrupowania, z których pochodzą ci wyborcy, powinny odpowiedzieć na ten apel. Cieszy mnie fakt, że większość wyborców Krzysztofa Bosaka opowiedziała się za wizją prezydenta Andrzeja Dudy, bo łączy nas naprawdę wiele – zauważył poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Rozmówca Radia Maryja ocenił, że powyborczy atak mediów nieprzychylnych prezydentowi Andrzejowi Dudzie wskazuje na to, że te ugrupowania chcą niszczyć reprezentowane przez niego wartości oraz obrażać jego wyborców.

–  To jest próba rozbijania siły Polaków, to jest próba przeciwdziałania realizacji polskich spraw. Wypowiedzi niektórych ekspertów nie mają sensu. Dzielenie Polaków to wylewanie złości wynikającej z porażki opozycji – wskazał prof. Przemysław Czarnek.

Gość „Aktualności dnia” pytany o to, jak zachęcić młodych wyborców do Prawa i Sprawiedliwości i wizji Polski prezentowanej przez Andrzeja Dudę, odpowiedział, że na tym polu najważniejsza jest edukacja.

Kształcić, tłumaczyć i pokazywać różnice między dobrem a złem. (…) Przekonywanie do dobrych rozwiązań, to droga do polskich sukcesów. Tę pracę u podstaw pięknie prowadzi Telewizja Trwam i Radio Maryja. Namiastka tej świadomości jest widoczna w ciągu tych minionych pięciu lat. To zadanie dla każdego obywatela Polski – zaapelował prof. Przemysław Czarnek.

Cała rozmowa z posłem Przemysławem Czarnkiem dostępna jest [tutaj].

 

 

radiomaryja.pl

drukuj