fot. PAP/Marcin Obara

Ostatni dzień kampanii wyborczej

Dziś ostatni dzień kampanii przed II turą wyborów prezydenckich. Kandydaci – zwycięzca I tury Andrzej Duda i ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski – ruszają w Polskę i do ostatnich godzin zamierzają zabiegać o głosy wyborców.

Kandydat na prezydenta Andrzej Duda w nocy rozpoczął 24-godzinny objazd po kraju. Ostatniego dnia kampanii weźmie udział w serii wieców i spotkań z wyborcami, które zakończą się tuż przed ciszą wyborczą. Wizyta w piekarni i szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą były pierwszymi punktami na trasie kandydata.

Następnie Duda udał się do pobliskiego szpitala, gdzie rozmawiał z lekarzami i pielęgniarkami. Przekonywał, że drzwi Pałacu Prezydenckiego zawsze będą otwarte na problemy polskiej służby zdrowia.

Rano kandydat Prawa i Sprawiedliwości pojawił się w kopalni „Halemba” na Śląsku, a później spotka się z mieszkańcami Katowic. Kolejnym punktem będzie wizyta w rodzinnym domu dziecka w Śmiechowicach.

W ciągu dnia Andrzej Duda odwiedzi też Opatówek w województwie wielkopolskim, gdzie spotka się z właścicielami gospodarstwa rolnego.

Jak tłumaczą sztabowcy kandydata, objazd tuż przed wyborami to pomysł wzorowany na amerykańskich kampaniach wyborczych.

Od początku kampanii Andrzej Duda spotykał się z ludźmi i rozmawiał z Polakami – powiedziała szefowa sztabu Beata Szydło.

Przedwyborczy piątek Duda zakończy w rodzinnym Krakowie.

Do ostatnich godzin o głosy będzie też zabiegał prezydent Bronisław Komorowski. Odwiedzi on m.in. Gdańsk, a później spotka się z mieszkańcami Torunia. Następnie uda się do zakładów PESA w Bydgoszczy. Po południu w Gliwicach wystąpi podczas konwencji podsumowującej kampanię. Wieczorem będzie jeszcze w Kielcach, a dzień zakończy w Grodzisku Mazowieckim.

Tak w dużym skrócie wygląda ostatni dzień kampanii wyborczej obu kandydatów. Już w niedzielę czeka nas głosowanie, a jesienią kolejne wybory – parlamentarne.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj