fot. pixabay.com

W Szwajcarii odbędzie się szczyt w sprawie pokoju na Ukrainie

W Szwajcarii rozpocznie się dziś dwudniowy szczyt w sprawie pokoju na Ukrainie. Polskę reprezentować będzie prezydent Andrzej Duda. 

W wydarzeniu udział weźmie około 100 międzynarodowych delegacji zarówno światowych przywódców, jak i przedstawicieli organizacji działających na rzecz pokoju.

Polski prezydent weźmie dziś udział m.in. w sesji plenarnej otwierającej szczyt.

Szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP, Mieszko Pawlak, podkreślił, że prezydent Andrzej Duda podczas wystąpienia będzie chciał zwrócić uwagę społeczności międzynarodowej na kwestię agresywnej polityki Rosji wobec Ukrainy.

Biorąc pod uwagę grono, które się zbierze, to jest to dobra okazja, żeby jeszcze raz podkreślić imperialny i neokolonialny charakter wojny prowadzonej przez Władimira Putina. Ponadto prezydent Andrzej Duda weźmie udział w sesji poświęconej bezpieczeństwu nuklearnemu – oznajmił Mieszko Pawlak.

W szwajcarskim szczycie weźmie udział prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Na obradach nie pojawią się przywódcy Chin i Rosji.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl