fot. PAP/Krzysztof Świderski

Brzeg: Prezydent A. Duda ponownie mówił o konieczności obrony przed ideologią LGBT

Prezydent Andrzej Duda w Brzegu na Opolszczyźnie wskazał na konieczność obrony rodziny przed ideologią LGBT. Podczas spotkania z mieszkańcami na tamtejszym placu Zamkowym, prezydent nawiązał do krytycznej reakcji na zaproponowaną przez niego deklarację Karty Rodziny.

Andrzej Duda przypomniał, że w dokumencie odwołał się do podstawowych konstytucyjnych wartości, jak rodzina i małżeństwo będące związkiem kobiety i mężczyzny. Starający się o reelekcję prezydent zwrócił uwagę, że w konstytucji zagwarantowane jest prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

To, że próbowano w szkołach przez cały okres komunizmu wciskać komunistyczną ideologię, to był bolszewizm, to było ideologizowanie dzieci. Dzisiaj też próbuje nam się i naszym dzieciom wciskać ideologię, tylko inną. Zupełnie nową, aczkolwiek to też jest taki neobolszewizm, bo jeżeli w szkole przemyca się ideologię, żeby zmienić punkt widzenia dzieci i patrzenia ich na świat, chociażby przez ich seksualizuję w dziecięcym wieku, to to jest ideologia, nic innego – podkreślił prezydent.

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że jak silny jest ten prąd, pokazuje wczorajsza sytuacja, kiedy z jednej z telewizji wyrzucono posła, który powiedział, że to jest ideologia. Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia – podkreślił prezydent.

Dodał, że świadczy o tym także historia budowania ruchu LGBT na świecie i to, jakie poglądy prezentowali jego twórcy. Prezydent powiedział, że darzy wszystkich ludzi szacunkiem, ale nie pozwoli na to, by ideologizowano dzieci. To jest moja odpowiedzialność za Polskę i polską młodzież – podkreślił Andrzej Duda.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl