fot. PAP/Marcin Obara

K. Sobolewski: Kilkadziesiąt tysięcy osób przystąpiło do Społecznych Komitetów Poparcia Andrzeja Dudy

Naukowcy, artyści, sportowcy, związkowcy, przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych przystąpili do Społecznych Komitetów Poparcia Andrzeja Dudy; łącznie do Komitetów zapisało się kilkadziesiąt tysięcy osób – poinformował pełnomocnik prezydenckiego sztabu Krzysztof Sobolewski.

Krzysztof Sobolewski, który nadzoruje lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości, wskazał, że Społeczne Komitety Poparcia starającego się o reelekcję Andrzeja Dudy zaczęły się zawiązywać tuż po zarządzeniu przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek wyborów prezydenckich i po tym jak szef państwa polskiego potwierdził chęć ubiegania się o kolejną kadencję.

„Społeczne Komitety Poparcia powstały w każdym powiecie, a w tej chwili schodzimy do poziomu gmin. W skali kraju przystąpiło do nich kilkadziesiąt tysięcy osób. Cały czas powstają nowe Komitety i przybywa ich członków” – podkreślił Krzysztof Sobolewski.

Jak dodał, w gronie członków komitetów znaleźli się przedstawiciele różnych środowisk i grup społecznych – przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych, przedstawiciele kół gospodyń wiejskich, OSP, a także naukowcy, artyści, sportowcy, związkowcy, samorządowcy, przedsiębiorcy oraz lokalni liderzy opinii publicznej.

Na stronie internetowej www.andrzejduda.pl sztabowcy zamieścili zakładkę umożliwiającą zgłoszenie do Komitetu – zaznaczył polityk PiS. W poniedziałek podczas konferencji prasowych w różnych miastach kraju zaprezentowano kilkanaście komitetów poparcia prezydenta.

„Staramy się codziennie pracować na rzecz mieszkańców Łodzi i regionu. Chcemy się zaangażować bardzo mocno na rzecz reelekcji prezydenta Andrzeja Dudy, szczególnie w ostatnich dniach kampanii. Spotykamy się z mieszkańcami i chcemy je organizować, aż do ciszy wyborczej” – mówił wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk prezentując łódzki komitet społeczny prezydenta Andrzeja Dudy.

Wśród członków tego komitetu znaleźli się m.in. światowej sławy tenor, a od prawie roku dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi, Dariusz Stachura oraz znany polski informatyk, nauczyciel akademicki w Politechnice Łódzkiej, profesor Dominik Sankowski.

„Andrzej Duda pokazał przez ostatnich pięć lat, że jest bardzo dobrym prezydentem. Jest gwarantem między innymi rozwoju gospodarczego Polski, ale także kontynuacji wdrożonych programów społecznych” – podkreślił łódzki radny Radosław Marzec.

Przewodniczący śląskiego komitetu, ekonomista prof. Jan Wojtyła mówił, że kandydat do pełnienia najważniejszego urzędu w państwie powinien być kompetentny, doświadczony i wiarygodny – „nie według deklaracji, ale wobec czynów”.

„Można śmiało powiedzieć, że dowodów w tym zakresie prezydent dał bardzo wiele” – ocenił prof. Jan Wojtyła.

Według wiceprezes zarządu okręgowego PiS w Krakowie Barbary Bubuli w tym lokalnym komitecie znalazły się osoby, które popierały Andrzeja Dudę przed pięcioma laty.

„To zaufanie zachowali, ale grono to powiększyło się o nowe osoby i nowe środowiska, które przekonały się do pana prezydenta” – zaznaczyła.

Przewodniczący poznańskiego komitetu honorowego prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak apelował o oddanie głosu na urzędującego prezydenta. W apelu do mieszkańców Poznania i Wielkopolski członkowie komitetu wskazali, że swoją dotychczasową pięcioletnią prezydenturą „Andrzej Duda udowodnił, że potrafi znakomicie wypełniać obowiązki głowy państwa i godnie reprezentować Rzeczpospolitą na forum międzynarodowym oraz dbać o polską rację stanu”. Jak zaznaczono, harmonijna współpraca prezydenta Dudy z rządem „umożliwiła dynamiczny rozwój ekonomiczny kraju oraz uruchomienie nowatorskich rozwiązań w polityce społecznej i prorodzinnej”.

Zgodnie z postanowieniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek wybory prezydenckie w 2020 r. odbędą się 28 czerwca. Będą one miały charakter „mieszany” – wyborcy mogą zdecydować, czy chcą wziąć w nich udział bezpośrednio, czy drogą korespondencyjną.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl