fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek życzył Polakom, by mimo pandemii wakacje były czasem odpoczynku

Ojciec Święty Franciszek życzył w środę Polakom, by mimo pandemii wakacje były czasem odpoczynku, korzystania z piękna natury oraz umacniania więzi z ludźmi i z Bogiem. Życzenia te złożył podczas audiencji generalnej w Watykanie.

„Drodzy bracia i siostry, wchodzimy w okres wakacji. Pomimo wszystkich środków bezpieczeństwa związanych z zagrożeniem zakażenia koronawirusem niech to będzie spokojny czas odpoczynku, korzystania z piękna natury i umacniania więzi z ludźmi i z Bogiem” – powiedział Papież, zwracając się do Polaków.

„Idąc za przykładem Dawida, módlmy się do Pana w chwilach dobrych i złych, i chwalmy go za każdą łaskę, jaką otrzymujemy z Jego serca pełnego miłości dla nas. Jego błogosławieństwo niech wam zawsze towarzyszy!”- dodał papież Franciszek.

O królu Dawidzie Ojciec Święty Franciszek mówił w katechezie wygłoszonej w bibliotece Pałacu Apostolskiego. Podkreślił, że był on „świętym i grzesznikiem, prześladowanym i prześladowcą, ofiarą i oprawcą”. Zwrócił też uwagę, że miał poetycką duszę.

„Kiedy komuś brakuje poezji, jego dusza jest uśpiona” – mówił Papież.

W trakcie audiencji zapewnił też o swej bliskości ludność Meksyku, gdzie we wtorek doszło do silnego trzęsienia ziemi.

PAP/TV Trwam News

drukuj