fot. PAP/EPA

Papieska Msza św. za zmarłych księży kardynałów i biskupów

Ojciec Święty Franciszek przewodniczył dziś w Watykanie Eucharystii w intencji zmarłych w ciągu ostatniego roku księży kardynałów i biskupów.

W homilii powiedział, że kiedy dziś prosimy dla nich o nagrodę obiecaną „sługom dobrym i wiernym” jesteśmy jednocześnie wezwani do odnowienia naszego wyboru, by służyć w Kościele.

Kto nie żyje po to, aby służyć, ten nie służy aby żyć – podkreślił Papież. Dodał, że Bóg służy nam jako pierwszy: zbawia nas unicestwiając siebie samego.

Ojciec Święty zaznaczył, że my również możemy zwyciężyć z Jezusem, jeżeli wybierzemy miłość posługującą i pokorną, która pozostaje zwycięska na wieczność.

– Niech wystarczy nam w życiu Pascha Pana, abyśmy byli wolni od troski o rzeczy ulotne, o rzeczy, które przemijają i znikają w nicości. Niech nam wystarczy On, w którym jest życie, w którym jest zbawienie, w którym jest zmartwychwstanie i radość. Wtedy będziemy sługami według Jego serca. Nie urzędnikami, którzy świadczą usługi, ale ukochanymi dziećmi, które oddają życie za świat – mówił papież Franciszek.

Od 25 października 2014 do 1 listopada 2015 zmarło na świecie 120 księży kardynałów, arcybiskupów i biskupów z 51 krajów. Najwięcej w Kościele włoskim (17), w Stanach Zjednoczonych (13) i Brazylii (10).

 

 

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj