fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Ludzie wierzący są wezwani do zaniesienia wszędzie Dobrej Nowiny

Ludzie wierzący są wezwani do zaniesienia wszędzie, z nową energią, Dobrej Nowiny, że w Jezusie miłosierdzie pokonuje grzech, nadzieja zwycięża lęk, braterstwo triumfuje nad wrogością – mówił dziś Ojciec Święty Franciszek w trakcie rozważań przed modlitwą Anioł Pański.

W trakcie spotkania z wiernymi Ojciec Święty przypomniał słowa św. Pawła z listu do Tymoteusza: „Głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, w razie potrzeby wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu, z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz”. Papież tłumaczył, że to żarliwe wezwanie ma sprawić, by Tymoteusz poczuł się odpowiedzialny za głoszenie Słowa.

– Te uczucia św. Pawła powinni żywić wszyscy uczniowie Jezusa, powołani do bycia świadkami Ewangelii w naszych czasach, pośród tej ludzkości, niekiedy przeciwstawiającej się, ale nieskończenie miłowanej przez Boga – mówił Ojciec Święty.

Papież Franciszek przypomniał, że dziś Światowy Dzień Misyjny. Jest on okazją, by każdy z nas uświadomił sobie potrzebę głoszenia słowa. To wezwanie, które dotyczy wszystkich wierzących. Zwłaszcza w świecie, w którym wciąż dochodzi do walki o władzę i wojen; świecie, który gubi szacunek dla specyfiki poszczególnych narodów, próbuje ujednolicać – mówił Ojciec Święty.

– Ludzie wierzący są wezwani do zaniesienia wszędzie, z nową energią, Dobrej Nowiny, że w Jezusie ​​miłosierdzie pokonuje grzech, nadzieja zwycięża lęk, braterstwo triumfuje nad wrogością. Chrystus jest naszym pokojem i w Nim zostaje przezwyciężony wszelki podział, jedynie w Nim jest zbawienie każdego człowieka i każdego ludu – zaznaczył Ojciec Święty.

Papież podkreślił, że warunkiem tego, aby w pełni żyć misją, jest żarliwa modlitwa. Z jednej strony misjonarze to ludzie modlitwy. Umacniają wiarę poprzez stałą więź z Panem. Z drugiej strony, modlitwa jest też wsparciem, jakie możemy okazać właśnie misjonarzom – tłumaczył Ojciec Święty.

 

TV Trwam News

drukuj