fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek zachęca do włączenia się w Nowennę do Dzieciątka Jezus

Ojciec Święty Franciszek zachęca wszystkich do włączenia się w rozpoczynającą się dziś Nowennę do Dzieciątka Jezus. Papież tradycyjnie, jak co środę, przewodniczył audiencji generalnej. Ze względu na pandemię odbyła się ona bez udziału wiernych w bibliotece w Pałacu Apostolskim. Po katechezie Ojciec Święty podczas transmisji w mediach pozdrowił wiernych na całym świecie.

Papież zwrócił się także do Polaków, nawiązując do rozpoczynającej się dzisiaj w wielu polskich parafiach modlitwy, która jest elementem przygotowań do Narodzenia Pańskiego.

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków! Dzisiaj rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. W Waszej tegorocznej wędrówce adwentowej niech w sposób szczególny towarzyszy Wam św. Józef. Niech Boże Dzieciątko, które widziało w nim czułość Boga, napełni Wasze serca (szczególnie w tych trudnych czasach) pewnością, że nasz Ojciec niebieski jest Bogiem czułości, że jest dobry dla wszystkich, a Jego Miłosierdzie ogarnia wszystkie Jego dzieci. Z serca Wam błogosławię – podkreślił Papież.  

W katechezie Ojciec Święty mówił o modlitwie wstawienniczej. Taka modlitwa – jak wyjaśnił – uczy patrzeć na innego człowieka oczami i sercem Boga, z Jego współczuciem i czułością.

Jednocześnie papież Franciszek zaznaczył, że modlitwa wstawiennicza szczególnie jest obowiązkiem każdego, kto ponosi odpowiedzialność. Biskup Rzymu wymienił tu m.in. rodziców, wychowawców, kapłanów, a także przełożonych wspólnot.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl