Papież Franciszek wyświęcił 16 księży z całego świata

W przypadającym w niedzielę 55. Światowym Dniu Modlitw o Powołania papież Franciszek wyświęcił 16 księży z całego świata. Prosił ich, by „niestrudzenie” okazywali miłosierdzie.

Pięciu księży to Włosi, a jedenastu pochodzi z Madagaskaru, Wietnamu, Birmy, Kolumbii, Chorwacji, Salwadoru, Indii, Peru i Rumunii. Większość z nich będzie pełnić posługę w diecezji rzymskiej.

„Myślcie o swoich grzechach, o waszej nędzy, które Jezus wam przebacza. Bądźcie miłosierni” – wezwał papież nowych kapłanów w homilii w czasie Mszy św. w bazylice Świętego Piotra.

Mówił im, że muszą podobać się tylko Bogu, a nie „sobie samym i innym ludziom, dla interesów”.

„Tylko służba Bogu, dla dobra świętego ludu wiernego Bogu” – dodał.

„Miejcie zawsze przed oczami przykład Dobrego Pasterza, który nie przyszedł, by mu służono, ale by służyć i szukać oraz ratować to, co zostało stracone” – powiedział Franciszek.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl