Papież Franciszek: Gdy Kościół nie podąża za Jezusem, żyje niezgodnie z Ewangelią

Papież Franciszek ostrzegł w niedzielę, że kiedy we wspólnotach Kościoła nie podąża się za Jezusem, przeważają w nich sposoby myślenia i życia niezgodne z Ewangelią. Papież modlił się o powołania do życia konsekrowanego i chrześcijańskiego małżeństwa.

W czasie spotkania z wiernymi na południowej modlitwie Regina Coeli w Watykanie Franciszek powiedział, nawiązując do przypowieści o uzdrowieniu chorego: „W tym uzdrowionym człowieku jest każdy z nas, nasze wspólnoty”.

„Każdy może zostać wyleczony z wielu form duchowej choroby – ambicji, lenistwa, pychy – jeśli zgodzi się na ufne złożenie swego życia w rękach Zmartwychwstałego Pana” – dodał.

Następnie papież podkreślił: „Kiedy w naszych wspólnotach stygnie pragnienie przeżywania relacji z Jezusem, słuchania jego głosu i wiernego naśladowania go, nieuchronne jest to, że przeważają inne sposoby myślenia i życia, niezgodne z Ewangelią”.

W niedzielę, obchodzoną jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania, Franciszek mówił: „Prośmy Pana o to, by przysłał wielu dobrych robotników, by pracowali na jego polu, a także, by mnożył powołania do życia konsekrowanego i małżeństwa chrześcijańskiego”.

Rano w czasie Mszy św. w bazylice Świętego Piotra papież wyświęcił 16 księży; pięciu Włochów i 11 cudzoziemców. Czterech z nich stanęło obok Franciszka w oknie Pałacu Apostolskiego w południe i razem z nim pozdrowiło tysiące wiernych na placu.

PAP/RIRM

drukuj