fot. PAP/DPA

Papież Franciszek ochrzcił 16 dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej

Papież Franciszek ochrzcił rano w Niedzielę Chrztu Pańskiego w Kaplicy Sykstyńskiej 16 dzieci. W 2021 roku tę tradycyjną uroczystość w kaplicy konklawe odwołano z powodu ostrej fazy pandemii. W tym roku ceremonia odbyła się przy zachowaniu zasad sanitarnych.

Podczas Mszy św., w koncelebrze której był papieski jałmużnik ksiądz kardynał Konrad Krajewski, Papież ochrzcił dziewięć dziewczynek i siedmiu chłopców – dzieci pracowników Watykanu.

W homilii Franciszek mówił: „Wasze dzieci otrzymują dziś tożsamość chrześcijańską, a wy – rodzice i chrzestni musicie jej strzec”.

„To jest codzienna praca, sprawcie, aby wzrastały ze światłem, które otrzymują” – powiedział.

Papież dodał też, zwracając się do rodziców niemowląt: „Ta ceremonia jest trochę długa, prawda”?

„Dzieci czują się dziwnie w tym otoczeniu, którego nie znają. One są najważniejsze podczas tej uroczystości, starajcie się, aby się nie przegrzały, zdejmijcie im coś, niech czują się dobrze” – podkreślił.

Jak zawsze, zachęcił matki, by w Kaplicy Sykstyńskiej nakarmiły dzieci, jeśli są one głodne.

„Jeśli krzyczą, pozwólcie im na to, bo one mają ducha wspólnoty, możemy powiedzieć – ducha orkiestry, bycia razem. Wystarczy, że jedno zacznie, a ponieważ wszystkie są muzykalne, już od razu zaczyna się występ” – żartował papież Franciszek.

Zwyczaj chrztu dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej wprowadził święty Jan Paweł II w 1981 roku.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl