fot. PAP/EPA

Watykan: papież przewodniczył Eucharystii za zmarłych księży i biskupów

Ojciec św. Franciszek przewodniczył w Watykanie Mszy Św. za zmarłych w ciągu roku księży kardynałów i biskupów.

W homilii Papież wskazywał, że dotarli oni do celu po zakończonej służbie dla Kościoła i Chrystusa.

Ojciec Święty podkreślał, że celem życia człowieka jest spotkanie z Bogiem, natomiast ważnym etapem ziemskiej pielgrzymki dla księży biskupów i kapłanów jest chwila święceń i wypowiedzenie Bogu słowa „Oto jestem!”.

Ta Eucharystia jest dziękczynieniem za kapłańskie, chrześcijańskie świadectwo, jakie po sobie pozostawili – podkreślił Ojciec Święty Franciszek.

– Kardynałowie i biskupi, których dzisiaj wspominamy w modlitwie, przez całe swoje życie, zwłaszcza od chwili konsekracji dla Boga, poświęcali się świadectwu i dawaniu innym miłości Jezusa. Przez słowo i przykład zachęcali wiernych, by czynili podobnie, byli pasterzami owczarni Chrystusowej i na Jego wzór spalali się, oddawali i poświęcali dla zbawienia ludu im powierzonego, uświęcali Go poprzez sakramenty i prowadzili drogą zbawienia, pełni mocy Ducha św. głosili Ewangelię – powiedział Papież.    

Jednym z księży kardynałów, za których modlił się dziś Papież, był śp. ks. kard. Franciszek Macharski, a także trzech polskich księży arcybiskupów: Janusz Bolonek, Tadeusz Gocłowski i Zygmunt Zimowski.

Transmisję z Watykanu przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj