Prezydent Andrzej Duda przyjął listy uwierzytelniające od nowego Nuncjusza Apostolskiego

Prezydent Andrzej Duda przyjął w czwartek listy uwierzytelniające od nowego Nuncjusza Apostolskiego w Polsce księdza arcybiskupa Salvatore Pennacchio. Prezydent przekazał na jego ręce zaproszenie dla papieża do złożenia wizyty w Polsce – podał prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Włoski ksiądz arcybiskup Salvatore Pennacchio zastąpi na stanowisku nuncjusza w Polsce ks. abp. Celestino Migliore, który został przedstawicielem papieża Franciszka w Rosji.

„Rozmowa prezydenta i nowego Nuncjusza Apostolskiego dotyczyła przede wszystkim podsumowania tego szczególnego roku w Polsce – jednocześnie roku 1050-lecia Chrztu Polski, jak i roku wizyty Ojca Świętego i Światowych Dni Młodzieży” – powiedział PAP minister Szczerski.

Poinformował, że nuncjusz przekazał na ręce prezydenta błogosławieństwo dla Polski i Polaków od Ojca Świętego; mówił też o tym, że papież Franciszek dobrze wspomina swój pobyt w Polsce w lipcu podczas Światowych Dni Młodzieży.

Jak relacjonował prezydencki minister, nuncjusz stwierdził, że jego misją jest utrzymanie dotychczasowej współpracy między Stolicą Apostolską a Polską w duchu współdziałania i wzajemnego szacunku.

„Prezydent przekazał na ręce nuncjusza zaproszenie dla Ojca Świętego do złożenie wizyty apostolskiej w Polsce w możliwym momencie” – podkreślił Szczerski.

Nowy Nuncjusz Apostolski w Polsce ksiądz arcybiskup Salvatore Pennacchio przybył do Warszawy w poniedziałek.

PAP/RIRM

drukuj