Niemcy: 26-latek skazany za działalność terrorystyczną

26-letni Niemiec został w czwartek skazany przez sąd w Duesseldorfie (Nadrenia Północna-Westfalia) na cztery i pół roku więzienia za działalność terrorystyczną, m.in. za przyłączenie się do Państwa Islamskiego (IS) – informuje agencja dpa.

W Syrii mężczyzna wstąpił najpierw w szeregi islamistycznej milicji Dżunud asz-Szam (Żołnierze Lewantu), a następnie związał się z dżihadystami z IS.

Dwaj inni oskarżeni w tym procesie zostali skazani na karę dwóch lat i dziewięciu miesięcy więzienia za przyłączenie się do Dżunud asz-Szam.

Wszyscy trzej udali się do Syrii w 2003 roku. Dwaj w tym samym roku opuścili Syrię i nie angażowali się potem w działalność terrorystyczną. 26-latek wstąpił natomiast w szeregi Państwa Islamskiego.

Z informacji agencji dpa wynika, że on także opuścił Syrię, ale powrócił do tego kraju na kilka tygodni w 2014 roku jako bojownik IS. W 2015 roku dwukrotnie próbował przedostać się do dżihadystów w Syrii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl