fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Jezus stawia każdemu z nas pytanie: „Za kogo Mnie uważacie?”

Jezus stawia każdemu z nas pytanie: „Za kogo Mnie uważacie?” – mówił papież Franciszek, który spotkał się z dziś z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Ojciec Święty przywołał pytanie Jezusa skierowane do uczniów: „A wy za kogo Mnie uważacie?”. Odpowiedzi udzielił Szymon Piotr: „Ty jesteś Mesjaszem, Synem Boga Żywego”. To samo pytanie dziś Jezus stawia każdemu z nas – podkreślił papież Franciszek.

– Udzielmy odpowiedzi, która nie jest teoretyczna, ale wiąże się z wiarą, czyli życiem, ponieważ wiara jest życiem. Odpowiedzi, która wymaga również od nas, podobnie jak od pierwszych uczniów, wewnętrznego wsłuchiwania się w głos Ojca i zgodności z tym, co Kościół zgromadzony wokół Piotra stale głosi. Chodzi o zrozumienie, kim jest dla nas Chrystus, czy jest On centrum naszego życia i celem każdego naszego zaangażowania w Kościele i w społeczeństwie – wskazał Biskup Rzymu.

Ojciec Święty tłumaczył, że postawa, w której to Jezus jest w centrum, prowadzi nas do miłości. Ta miłość wyraża się poprzez otwarcie się nas wszystkich i naszych wspólnot na osoby ubogie i takie, które znajdują się w kryzysie.

– Miłość jest najlepszą drogą doskonałości. Ale trzeba, aby dzieła solidarności nie odrywały nas od kontaktu z Panem Jezusem. Miłość chrześcijańska z jednej strony jest spojrzeniem na drugiego oczami samego Jezusa, a z drugiej strony jest dostrzeżeniem Jezusa w obliczu ubogich – zwrócił uwagę.

Papież zachęcał wiernych, by przyglądali się postawie Matki Bożej. Tłumaczył, że pełny sens naszemu życiu i naszej miłości nadaje zaufanie Jezusowi.

 

 

TV Trwam News

drukuj